pome ulak

petropavlovsky turnaj sk velke zaluzie25.6.2016 sa uskutočnil novodobo 4.ročník Petropavlovského turnaja. Prečo novodobo? Turnaj založila ešte v roku 2002 partia vtedajšieho mužstva Gibsoni. Je to prvý mančaft, ktorý tento turnaj vyhral a jediný z tejto doby, ktorý bol aktívny aj v roku 2016, vlastne nechýbal ani jeden krát. Tento rok sme mali k dispozícií 8 mužstviev, prvý krát sa nezúčastnili Starí páni, keď ich hráči sa "porozliezali" po iných mužstvách. Bohužial z minulého ročníka nám chýbal aj ženský kolektív, na ktorý sa pýtalo dosť hráčov, veríme, že o rok sa baby opäť ukážu a oživia tak tento turnaj. Dovolím si tvrdiť, že tento ročník bol asi najkvalitnešie obsadený a tipovať víťaza pred turnajom bolo náročné, kedže favoritov bolo viac. Veď taký Splav (minuloročný víťaz ako Konobinka) so St. partou si brúsi zuby každý rok na prvenstvo, "A" mužstvo aj keď mení každý rok svoje zloženie či názov, vždy je tam kvalita, tentokrát doplnená aj o skúsenosti a mladú drzosť z rodiny Šokyových. Pusinky a Pendo celoročne zarezávajú na umelej tráve, Ulacký dorast či Rybenovci mali kvalitu, veď všetko sú to futbalisti súčastní alebo bývalí.

Prejdime však k samotnej "A" skupine, bez straty bodu ju ovládol mančaft okolo kapitána a majiteľa M. Murína, ktorý pre tento ročník zvolil názov Splav. Z druhého miesta do štvrťfinále postúpili Pusinky natreté do ružova :) Gibsoni si svoje miesto zastali a do vyraďovacej fázy išli z tretieho miesta. Ulak dorast na prekvapenie šiel bojovať o semifinále z posledného miesta no... ale o tom o chvíľu.

V "B" skupine to bolo vyrovnanejšie, Stará parta v rudých dresoch značky Adidas získala 7 bodov, v tesnom závese skončili chalani z ďalekého východu s názvom Pome Snina, Pendo ťahali chlapci Chňapekoví a 4 body im stačili na tretie miesto, bez bodu uzavreli skupinu Rybenovci, no šance isť ďalej mali všetci.

foto muzstva

Vo štvrtfinále teda narazili na seba "najlepšie" a "najhoršie" mužstvá. Splav, ktorý si rozložil svoj domovský stánok pod lipami miestneho štadiona sa natrápil s Rybenkovcami, spasil ich až nestarnúci "tvrdý" Rudo Praznovský 2:0.

Súčasne na vedlajšom ihrisku sa odohrávala ešte vačšia dráma, kde na seba narazili Stará parta a Ulak dorast. Bačinského dva góly už už posielali St. partu pod sprchy a na plánované foto vyradených mužstiev, no Civáň zabezpečil hetrikom remízu 3:3 a do brány sa na rozstrel postavili proti sebe bratia Vlčekoví... tento krát bol úspešnejší starší Tomáš a na fotku išli dorastenci.

Obrovské derby priniesol tretí zápas, keď proti sebe nastúpila jedna partia rozložená do dvoch mužstiev, Pendo a Pusinky. Pusinkám zvlhol pušný prach, Koldo so Šipim mali v hlavách zrejme ich čerstvé známosti... ako sa to robí im ukázal najstarší z Chňapekovcov, ktorý už má podobné problémy dávno za sebou :) Ďalši strelec Peniaško napol sieť a ako svojim červeným kombajnom Laverda zoťal všetky nádeje chlapcom z Madridu 2:0.

Posledný zápas štvrťfinále postavil proti sebe Pome Snina a Gibsonov. Kto iný ako Mochnáľ mal dvihnúť zástavu? Dvoma gólmi zabezpečil vedenie, Gibsonov na zaslúžené pivečko a klobásku poslal definitvne jeden z najmladších učastníkov Ľ. Šoky ml. 3:0.

Semifinále postavilo proti sebe azda najvačších konkurentov, chlapci zo Splavu a Pome Snina si nič nedarovali už pred turnajom v médiách ale zápas sa niesol v duchu "fér plej". Brankár Gáľa zamiešal zostavou, zvolil taktiku, ktorá by mohla platiť, opľul si dva krát rukavice a stačilo to na prekvapivo pohodlné ale zaslúžené víťazstvo 4:1 v prospech Sninčanov.

V ďalšom boji o finále na seba narazili Pendo a St. parta, ktorá prežila klinickú smrť v zápase s dorastom. Pre Pendo historická chvíľa zabojovať o medailu, pardon, tie neboli, ale o pohár teda... Chňapek jeden druhý aj tretí dali po góle, Braňo Pätnický pridal tiež jeden a bolo z toho najvačšie prekvapenie turnaja, kedže partia okolo Cicu skórovala iba dvakrát, 4:2.

V zápase o 3. miesto narazili proti sebe minuloročný finalisti, St. parta narazila k tomu ešte aj na odpor Sombata, ktorý vystrielal pre Splav tretie miesto piatimi gólmi. Škoda, že došli chlapcom sily, ale každý rok zápas o tretie miesto prináša sklamanie zo semifinále a únavu, preto niet sa čo čudovať... 5:1.

Vo finále sa objavila po tretí krát partia áčkarov pod názvom Pome Snina a čierny kôň turnaja Pendo. Tu sa zbieralo ovocie z dlhoročného trénovania na umelej za školou :) Rodák V. Mochnáľ z tohto malebného mestečka spomíneného v názve, ktorému po tomto turnaji postavili sochu na námestí, dva krát dobrezrobil a pripravil šebe i chlapcom radosť z víťazstva. Kedže B. Pätnický svoj druhý gól v zápase už nepridal, mohli chlapci z Prešovského kraja odpáliť až jeden bengálsky oheň, kedže na druhom inak skvele hrajúci J. Bédi odtrhol knót. Šampanské ostriekalo aj žrdkového fantóma M. Antla, pre ktorého to bol vôbec prvý kontakt s alkoholom... 2:1.

Najlepším strelcom na turnaji sa tretí krát stal J. Sombat zo Splavu, ktorý dal 9 gólov a nádej Ľ. Šokymu ml. zobral jednoduhých spôsobom, ktorý určil pred zápasom o tretie miesto oligarcha M. M. s jednoduchou taktikou "já na bráchu brácha na mě".

Najlepším brankárom sa stal A. Moravčík, ktorý bol základným kameňom úspechu Penda. Zákrokmi, za ktoré by sa nemusel hanbiť ani bývalý repre brankár hadzánarov Štochl, privádzal niekedy súperov do zúfalstva.

V obrovskej horúčave to bol ďalší vydarený ročník. Vyhrať mohol len jeden, no neprehral nikto. Vďaka za každého jedného z vás, čo ste sa zúčastnili, ďakujem za pomoc pri organizácií a verím, že sa všetci streneme 01.07.2017 na piatom ročníku.

s pozdravom Kečo.

vitazi

Víťazný tím Pome Snina

pekarovci

A toto je zmysel celeho turnaja. V mužstve Splav sa objavila celá generácia rod. Pekarových - Adam, Miloš, Juraj, Robert a Jakub ????

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Tímy sezóna 2020/2021

 SK V Zaluzie team 2020 2021 web
 
A team 2020 2021 web
 
U19 2020 2021 web
 
U15 2020 2021 web
 
U13 2020 2021 web
 
U9 2020 2021 web  
 

Sponzori

Erb V.Z

gloria

logoHSH

jvj trans logo

finreality

mego

esostav2

icopal logo

sypka

logo nextmedia vertical

skippi

topec logo

finedestillery2

 bs stavomont

danas logo

 elektropol logo top

jurtin logo2

lekaren ave logo

oczora logo

pa computers logo

stromsep logo

teta logo

vendelin

 

JSN Nuru is designed by JoomlaShine.com