pome ulak
004Počas uplynulého víkendu oslávil jeden z najvýraznejších hráčov ostatných sezón Újlackého klubu Jakub Kečkeš svoje okrúhle 30-te narodeniny. Pri tejto príležitosti "Keča" vyspovedal Ladislav Bene.
 
Kto ťa priviedol k futbalu?
K futbalu ma priviedol ocino, ako 6-ročného ma začal vodiť niekoľko krát do týždňa na štadión FC Nitra, autobusom, čo si teraz ani neviem predstaviť, z pohľadu času a vyťaženosti, ...začo mu veľmi ďakujem. Dnes má takmer každý rodič auto. Ale viem, že nás niekedy po tréningu do Zálužia brával aj ocino Ľ. Gálu, bývali vtedy v Nitre. Vtedy sme spolu s "Galisom" trénovali v prípravke, tak isto aj E. Šalát, málokto to vie, ale oni dvaja boli vtedy brankári :)

Aké boli tvoje začiatky? Kto ťa najviac ovplyvnil?
Ako som spomínal, začínal som v prípravke v Nitre, kde som potom z našej základnej školy prestúpil v 5. ročníku do futbalovej triedy na ZŠ Tulipánova, pokračoval som na strednej priemyslovke stavebnej, taktiež vo futbalovej triede, takže projekty odo mňa nikto nepýtajte :)
Z trénerov v Nitre ma najviac ovplyvnil asi O. Brunegraf, ktorý je momentálne asistent trénera Hapala v reprezentácii do 21 rokov. Trénoval ma v žiackych rokoch ale aj v doraste. Veľmi si vážim aj trénera Halása, ktorý ma trénoval na Chrenovej, kde som vlastne začínal medzi mužmi.
 
Pamätáš si ešte na svoj najdôležitejší alebo najkrajší gól počas pôsobenia ako žiak alebo dorastenec?
Bol to zápas proti Leviciam, mali sme sľúbené od trénera, že keď ich porazíme, ďalší domáci zápas hráme na hlavnom ihrisku, ...no rozhodol som v poslednej minúte gólom na 5:4, mali sme sviatok :)
 
002Tvoj obľúbený futbalista, obľúbený tím...
Keď som bol menší, fandil som Milánskemu AC, tam hrali v 90. rokoch veľké mená, nemal som konkrétne obľúbeného hráča. Teraz som neni fanaticky fanúšik nikoho, rád mám Barcelonu, fandím aj Sparte napríklad.
 
Čo vo svojej futbalovej kariére považuješ zatiaľ za najväčší úspech?
Za môj naj úspech považujem, že sa v Záluží od roku 2010 vytvorila dobrá partia okolo futbalu a dostali sme klub z poslednej súťaže do 5. ligy. Asi je to málo, čo som chcel dosiahnuť s futbalom ale asi to tak malo všetko byť. 
 
Čo ťa na futbale najviac baví? Čo ťa motivuje?
No mňa baví okolo futbalu prakticky všetko, žijem s ním od malička. Ja mám už najlepšie roky za sebou, preto rád pomôžem mladším, strašne som rád že Sombatko nakukol do ligy, v mládeži máme veľké talenty, ktoré keď budú dobre nasmerované, budú hrať najvyššiu súťaž. 
 
Ako najradšej relaxuješ?
Najradšej chodím keď je čas na Liptov na chatu. Poprípade idem s priateľkou a so psom von do prírody. Rád si so spoluhráčmi zahrám aj poker, to je veľká móda v kabíne posledné roky.
 
Aká bola zimná príprava A-tímu? Čo dala tebe osobne?
Tak, zimná príprava prebieha výborne, odmakali sme v dobrom počte sústredenie, nové veci priniesol kondičný tréner Dobiáš, ktorý sa nám venoval 2 krát do týždňa v telocvični, nikto z nás takú prípravu ešte nemal, je to nové a doslova sa tešíme na každý tréning. Takéto možnosti nemajú ani vo väčších kluboch, Dano to tu robí zadarmo! Samozrejme trénovali sme aj vonku s trénerom a v nedeľu hrávame zápasy. Teraz sa príprava presunie už iba na ihrisko, fyzicky budeme pripravený určite výborne. Ja osobne sa cítim veľmi dobre, už len aby nás obchádzali zranenia.
 
001Prípravné zápasy ste zatiaľ zvládli dobre. Aké sú tvoje ciele a ciele tímu v jarnej časti?
V príprave sa nám výsledkovo darí, herne to ešte musíme doladiť. Aj tréner skúša rôzne varianty, máme aj nové tváre, ešte si to všetko musí sadnúť, ani s loptami sa ešte toľko netrénuje. Cieľ máme jednoznačný, zachrániť sa ale chceme hrať aj dobrý futbal, taký, aký nás zdobil 2 roky do zadu. V mužstve je výborná nálada, naozaj ten minulý rok bol hrozný, teraz je opäť cítiť pohodu a odhodlanie. Ja verím, že sa nám podarí vrátiť sa, kde patríme a naši fanúšikovia sa budú mať načo pozerať.
 
 

Ďakujem za rozhovor.

 

 

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Tímy sezóna 2020/2021

 SK V Zaluzie team 2020 2021 web
 
A team 2020 2021 web
 
U19 2020 2021 web
 
U15 2020 2021 web
 
U13 2020 2021 web
 
U9 2020 2021 web  
 

Sponzori

Erb V.Z

gloria

logoHSH

jvj trans logo

finreality

mego

esostav2

icopal logo

sypka

logo nextmedia vertical

skippi

topec logo

finedestillery2

 bs stavomont

danas logo

 elektropol logo top

jurtin logo2

lekaren ave logo

oczora logo

pa computers logo

stromsep logo

teta logo

vendelin

 

JSN Nuru is designed by JoomlaShine.com