pome ulak

andrasikPo dvoch sezónach strávených vo Veľkých Lovciach a Šuranoch sa Migi vrátil do nášho mužstva. Porozprávali sme sa s ním o prežitých zážitkoch a nových skúsenostiach:

Za tri roky si hral postupne v piatej, štvrtej a tretej lige. V čom boli najväčšie rozdiely medzi týmito súťažami?
V Záluží som hral od tretej triedy až po piatu ligu, tak som si už prešiel takmer všetkými seniorskými kategóriami. Chýba mi už len prvá a druhá liga ????. Ale keď to zoberiem za posledné tri roky, čo som hral 5., 4. a 3. ligu, tak najväčší rozdiel je v rýchlosti a v intenzite osobných súbojov. Vo vyšších súťažiach treba hrať na jeden/dva dotyky aby to súper nestihol dostúpiť.

Mal si viacero ponúk z vyšších súťaží, jednou nohou si už bol v štvrtoligovom Hlohovci kde trénuje Milan Pavlovič. Čo zohralo hlavnú rolu v rozhodovaní vrátiť sa späť do Zálužia?
Mal som ponuky z tretej aj štvrtej ligy, oslovil ma tréner Milan Pavlovič aby som šiel skúsiť do 4. ligy v Hlohovci, kde som začal prípravu. Nakoniec som ale skončil doma v Záluží, čomu sa veľmi teším. Hlavnú úlohu tam zohrala moja práca, s ktorou je ťažko skĺbiť futbal na vyššej úrovni. Taktiež tu mám veľa kamarátov, je tu skvelý kolektív a výborní tréneri Maťo Gála a Dano Dobiáš.

V troch kluboch si zažil troch výborných trénerov. V Lovciach ťa trénoval Roman Zima, momentálne pôsobiaci vo Vrábľoch, v Šuranoch spomínaný Milan Pavlovič a v Záluží Maťo Gála? V čom sú si podobní?
Sú to super tréneri. Ja osobne mám všetkých rád a každý ma niečo naučil. Všetci traja boli vynikajúci hráči a veľa mi pomohli rásť a napredovať vo futbale. Podobní sú v tom, že sú to moderní a mladí tréneri, ktorí sa chcú zdokonalovať a napredovať. Taktiež v tréningoch sa sústredia na prácu s loptou, čo mi samozrejme vyhovuje...

Počas pôsobenia v Lovciach si sa vážne zranil, keď si si roztrhol krížny väz v kolene. Nasledovala operácia a vyše ročná pauza od futbalu. Ako si na tom s kolenom momentálne?
Na ten moment asi nikdy nezabudnem, ale aj to prináša futbalový život. Rok bez futbalu bol ťažký. Bolo to veľa driny, ale už je to za mnou. Snažím sa na to viac nemyslieť. Teraz som rok aj pol od operácie. Ešte to sem tam zabolí (hlavne keď je tvrdý terén alebo umelá tráva), ale nič vážne.

Počas dvoch sezón, čo si nehral vo Veľkom Záluží pár chalanov z mužstva odišlo a nejakí pribudli. Taktiež piata liga sa zmenila. Aké máš ambície v nasledujúcej sezóne a čo by si chcel dosiahnuť s mužstvom?
Citeľné straty sú Pogo a Dodo, ich ťažko nahradiť. Keďže som nemal možnosť vidieť žiadny zápas Zálužia na jar, neviem posúdiť aká je teraz piata liga. Káder máme výborný, sú tu zdvojené posty a zdravá konkurencia. Ambície mám čo najvyššie, keďže nerád prehrávam. Chcem aby sme išli od zápasu k zápasu, získali čo najviac bodov a hrali o špicu tabuľky. Taktiež by som bol rád aby sme prilákali čo najviac ľudí, aby sa chodili s radosťou pozrieť v nedeľu na futbal. Tak ako to bolo pred dvoma rokmi, keď som zo Zálužia odchádzal.

Ďakujeme za rozhovor a vitaj naspäť Migi....

andrasik 001

V prípravnom zápase v Modre sa Migi presadil dvakrát

andrasik 002

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Tímy sezóna 2020/2021

 SK V Zaluzie team 2020 2021 web
 
A team 2020 2021 web
 
U19 2020 2021 web
 
U15 2020 2021 web
 
U13 2020 2021 web
 
U9 2020 2021 web  
 
JSN Nuru is designed by JoomlaShine.com