pome ulak

uvod muzi 4 6 2017Vybojovať 7. zápas v rade bez prehry sa nášmu A-mužstvu nepodaril. Predchádzajúcich šesť zápasov však svedčí o sile mužstva. I po prehre v Bábe sa nemajú chalani za čo hanbiť a veríme, že si napravia chuť v posledných dvoch zápasoch sezóny. Ako videl priebeh zápasov 27. a 28. kola mladý útočník Martin Antl?

ŠK V. Zálužie - Alekšince 2:1

V zápase s Alekšincami sme chceli potvrdiť našu jarnú domácu neporaziteľnosť. Aj napriek tomu že v tabuľke je medzi nami veľký bodový rozdiel, v zápase sa to vôbec neukázalo. Vedeli sme, že Alekšince sú dobre pripravené a ako jedno z mála mužstiev nám budú aj kondične stíhať.

Prvý polčas sme začali aktívne a už v 10. minúte sa Bábik snažil uvoľniť, avšak následne bol faulovaný. Nariadenú jedenástku premenil Lukáš Bédi. Útoky Alekšiniec prevažne končili na našej 16-ke, za to my sme si dokázali vypracovať niekoľko nádejných šancí, ktoré však gólom neskončili. Druhý polčas začal vyrovnane, ale v 65. minúte, po takmer identickom faule ako v našom prípade, bola rovnako nariadená penalta, ktorú Alekšince premenili. Po tomto momente začali Alekšince viac tlačiť a vytvorili si veľmi dobré gólové príležitosti, hlavne zo štandartiek. Všetky však Saga výbornými zákrokmi vychytal. Snažili sme sa hrať na protiútoky, čo sa nám v 77. minúte vyplatilo, keď Kečkéš vysunul Ondreja Mega, ktorý si všimol vybehnutého brankára a lobom poslal loptu do brány. Výsledok 2:1 sme si ustrážili aj napriek tlaku Alekšiniec, a vo fyzicky náročnom zápase.

Báb - ŠK V. Zálužie 2:0

V Bábe sme chceli potvrdiť body s Alekšincami. Hrala sa vyrovnaná partia, prvý polčas sa chybovalo na oboch stranách. Báb sa ujal vedenia po prízemnom centri, kedy si útočník prikryl loptu a vystrelil z otočky. Báb mal ešte ďalšiu šancu na skórovanie po zmätkoch v našej obrane, ale ustáli sme to. Na druhej strane sme nevyužili dve šance zoči-voči brankárovi. Tým pádom polčas skončil 1:0 pre domácich. Druhý polčas sa hral prevažne medzišestnástkový futbal. Pri niektorých situáciách sme neboli dôslední, čo vyústilo do druhého gólu Bábu na 2:0. My sme mali pár minišancí, najväčšiu mal O. Mego ktorému umiestnenie strely z vnútra 16-ky nevyšlo podľa predstáv. Keďže futbal sa hrá na góly a nie na šance, či predvedenú hru, z Bábu sme odišli bez bodu.