pome ulak

uvod 16 4 17ŠK V. Zálužie - V. Bedzany 4:0

Ďalší domáci zápas má naše A-mužstvo úspešne za sebou a pomaly sa posúva nahor v tabuľke 5. ligy. Brankár s čistým kontom a navyše Kečo s hetrikom. Prečítajte si, čo na zápas hovorí Ľuboš Gála.

Do zápasu s Bedzanmi sme išli nie len zvíťaziť,ale aj byť dominantný vo všetkom po čas celých 90 minút.Chceli sme vyhrať vyšším skóre a pobaviť našich ľudí pár peknými akciami aby sme odčinili to čo sa stalo na Lapáši aj keď je to neospravedlniteľné.

Od úvodu zápasu sme vybehli na súpera vysokým presingom, mali sme v úmysle zaťažiť čo najviac obranu súpera. Vedeli sme že keď budeme trpezlivo do nich "búšiť", začnú robiť chyby. Nesmeli sme ale zabúdať ani na zadné dvierka, pretože mali v predu rýchlostne dobrých hráčov a po každej získanej lopte to jednoducho nakopávali na svojich útočiacich hráčov. Prvú obrovskú šancu, ktorá sa musí bezpodmienečne premieňať som mal ja, keď po ľavej strane sa uvoľnil T. Bábik a centrom mi poslal perfektnú prihrávku prakticky do prázdnej brány.

V polovici prvého polčasu začala "one man show" v podaní Keča keď asi zo 16 metrov krásne obstrelil technickou strelou brankára hostí (nikedy stačí len kopacia technika a rozum). V prvom polčase sme mali ešte asi tri-štyri sľubne vyzerajúce šance, ktoré sme ale nedotiahli do gólu. Držanie lopty v prvom polčase bolo však asi 80% ku 20% pre nás. Z môjho pohľadu paradoxne druhý polčas sme hrali horšie ako prvý. No čo je dôležité a čo asi slávilo úspech, hrali sme ho jednoduchšie a priamočiarejšie v útočnej fáze, za čo hovoria tri strelené góly, čistý hatrick pána J. Kečkeša, k tomu ešte nepremenená penalta. Dobre vyzerali na ihrisku aj chlapci ktorý prišli zo striedačky, čo je super. Náš kondičný tréner D. Dobiáš chcel 5:0. Možno inokedy. Nás, hráčov mrzí najviac iba to, že musíme celý týždeň Kečovi vykať, keďže v cenníku v kabíne na nástenke vysí: "kto dá gól hlavou v zápase je pán a vyká sa mu.." Čo sa dá robiť, ...nemal som mu centrovať na hlavu ;-)