pome ulak

ilu ziaci 17 10

Rišňovce  5 : 5  ŠK V. Zálužie

Na ihrisko súpera sme prišli s cieľom vyhrať. V sychravom počasí sme sa len pomaly rozbiehali čo využil súper ktorý nastúpil s väčšou chuťou. Strelil nám 3 rýchle góly a  na konci 26. minúty sa zdalo, že zápas bude pokračovať v réžii Rišňoviec a naši odídu domov so sklonenou hlavou. Opak bol však pravdou. Naši začali hrať jednoduchšie a aktívnejšie. Začali sme získavať lopty v strede poľa a v priebehu 4 minút od 31. do 34. minúty sme vyrovnali skóre. Posledné dve minúty prvého polčasu priniesli naozaj zaujímavé futbalové momenty.

Najskôr po jednom súboji ostal na zemi ležať hráč Rišňoviec, hra pokračovala ale po pár sekundách rozhodca zapískal a hru prerušil. Po rozhodcovskej lopte sme kopli loptu súperovmu hráčovi, ktorý však nešikovne prihral dozadu a náš hráč v súboji s brankárom vybojoval ďalší gól. Rozhodnúť či daná situácia bola ešte v rámci pravidiel fair-play by bolo ťažké, situáciu však vyriešili naši tréneri a hráči keď hneď po rozohratí zo stredového kruhu nechali domácim streliť vyrovnávajúci gól. To už bola 38. minúta. Rozhodca vzápätí odpískal koniec 1. polčasu.

Do druhého polčasu sme už vstúpili lepšie a hralo sa predovšetkým v našej réžii. Gólový efekt z množstva príležitostí sme však stále nezazanamenali, naopak, súper nám to ešte skomplikoval jedinou strelou z diaľky keď lopta spadla tesne pod brvno našej bránky, 5:4. Museli sme tak znova dorovnávať. V 42. minúte sa nám to nakoniec podarilo, keď celkovo neistý brankár súpera neudržal strelu Denisa Buchlíka. Lopta mu pomaly prekĺzla medzi nohy do bránky. V posledných 25. minútach sme úplne dominovali na ihrisku. Naše šance na ďalší gól by sa dali vyvážať aj na iné ihriská, nikto z hráčov však nedokázal svoju príležitosť premeniť a tak sme sa museli uspokojiť len s remízou 5:5.

Góly za V. Zálužie: A. Tirpák, Š. Srnec 2, D. Buchlík, D. Bene